Görüşleriniz

TÜBİTAK-4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen “Doğanın Dilini Öğreniyorum” adlı proje eğitimleri yapılmaktadır.

Proje sürecinde yapılan eğitimlerin, tüm katılımcıların proje amaçlarında belirtilen kazanımları elde etmesi amacıyla en verimli olacak şekilde bir eğitim programı yaptığımız inancındayız. Öğretim üyelerimize, eğitmenlerimize, rehberlerimize, öğrencilerimize ve destekleyen kuruluşlara, sağladıkları katkılar için teşekkürü bir borç biliyoruz.

Bu doğrultuda;

1- Doğanın Dilini Öğreniyorum adlı proje eğitimleri, etkinlik ve eğitim programı doğrultusunda 6 Eylül 2021 günü başlamış olup 10 Eylül 2021 günü tamamlanacaktır.

2- Doğanın Dilini Öğreniyorum-2 adlı proje eğitimleri, etkinlik ve eğitim programı doğrultusunda 31 Ağustos 2022 günü başlamış olup 6 Eylül 2022 günü tamamlanacaktır.

Değerli katılımcılar; projenin her aşamasında birlikte olduk. Bu konudaki tüm görüşleriniz bizler için değerlidir. Görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz, bekliyoruz ki bir sonraki TUBİTAK buluşmalarında daha iyiye, en iyiye ulaşmak yolunda bizlere bir mihenk taşı olsun.

Görüşleriniz” için 12 yorum

 1. Bu proje sayesinde keşfedemediğim yerleri keşfettim,adımlarımla Cumalıkızık sokaklarını eskittim,toplumun kurallarını yıkıp içimdeki beni çıkarmayı öğrendim.Bu projenin bendeki yeri paha biçilmez.

  Beğen

 2. TÜBİTAK sayesinde bu 5 gün boyunca gerçekten çok eğlendim. Bursa’nın doğal ve tarihi yerlerini gezmek mükemmel oldu. Öğretmenlerin ilgisi ve etkisi çok büyüktü her biri bizimle çok ilgilendi bu yüzden kendimi hiç yabancı gibi hissetmedim. Sanki uzun zamandır bu projedeymiş gibiydim. Bursa’da gezilmedik yer kalmadı her yeri gördüm ve gezdim, kısacası hayatımın en güzel zamanlarındandı.

  Beğen

 3. Çınar Anadolu Lisesi önderliğindeki bu Tübitak projesinin beni gerçekten özelikle çevre bilinci ve doğayı daha detaylı tanıma konusunda geliştirdiğini düşünüyorum hocalarımız bizler ile çok ilgilendiler onlarada ayriyetten burdanda bir teşekkür etmek istiyorum her şey çok güzel geçti inşallah bu gibi saha çalışmalarının içersinde olduğumuz Tübitak projeleri artar

  Beğen

 4. TÜBİTAK 4004 Doğanın Dilini Öğreniyorum Projesinde hayatımda hiç duymadığım hayvan türlerinin bitki türlerini öğrendim doğanın nasıl korunacağını yaşatılacağını profesör hocalarımızla öğrendik bu projeye katılırken çok karamsardım aslında ama sonradan eğitmen hocalarımızla tanıştıktan sonra öğrendimki evlatlarına nasıl davranıyorsalar bizlerede öyle sevip en güzel şekilde davranıyorlardı. Bütün hocalarımdan çok teşekkür ederim bize böyle güzel bi etkinlik yaşattıkları için.

  Beğen

 5. Bu proje sayesinde doğa hakkında çok fazla şey öğrendim. Bir sürü yer gezdim. Bu yerler kendi yaşındaki öğrenciler, kafadengi ve eğlenceli hocalarla beraber gezince etkinlik daha da güzel bir hal aldı. Asla unutmayacağım bir haftaydı bunu bize sağlayan herkese teşekkür ederim. 🤍

  Beğen

 6. Doğanın dilini öğrenmekten kasıt ne diye düşünürken kendimi bir anda bir çok donanamlı eğitmen ile birlikte doğayla iç içe buldum. Edindiğimiz bilgiler, gördüğümüz bitki ve hayvanlar, rehberler eşliğinde büyük bir heyecan ile varıp şahit olduğumuz doyumsuz güzellikler; bir kez daha bulunamayacak şahane birer fırsattılar. Daha önce deneyimlemediğim 4004 projelerini “DOĞANIN DİLİNİ ÖĞRENİYORUM” projesi ve harika bir organizasyonla denemiş oldum. Herkese emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

  Beğen

 7. Bu projeye katılabildiğim, proje arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi tanıyabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Gerçekten çok eğlendiğim bir haftaydı. Geçirdiğim her bir an benim için çok kıymetli. Pek çok bilmediğim yer gördüm ve yeni şeyler öğrendim. Yanından geçtiğimiz, gördüğümüz yerlerin hikayelerini öğrenmek çok güzeldi. Doğaya karşı davranışlarımızın nasıl olması gerektiğini daha da iyi anladım. Öğretmenlerimiz bizimle çok ilgilendiler. Çok güzel bir ekip olduk. Birbirimize her konuda yardımcı olmaya çalıştık. Tüm öğretmenlerimize ve katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim. Unutamayacağım bir deneyimdi benim için. Umarım daha bir çok projede tekrardan beraber oluruz 🙂

  Beğen

 8. Bu projeden beklentilerim ve bulduklarim arasinda tam bir uçurum var. Böceklerden,sineklerden korkan ben bu gun nilufer cayinda su organizmalari topladim. Kapali alan sevmeyen ben magaraya atladım,kesfettim en öğretici proje kesinlikle. Cok kıymetli Uzman Biyolog Emine hocamın projeyi yürütmesi, gidisati duzenlemesi mukemmel. O olmasaydi projemiz olmazdi zaten. Doc. Dr. Nurhayat Dalkıran hocamız sayesinde aklimdaki tum sorulara anında cevap buldum. Cok cok teşekkürler tubitak,cok teşekkürler Emine hocam,cok teşekkürler Nurhayat hocam, cok teşekkürler tum kıymetli akademik kadro ve rehberlerimiz. Iyi ki bu projedeyim

  Beğen

 9. 7 gün boyunca genel olarak eğlendim ama bazı yerleri sıkıcı oldu.Yeni bilgiler yeni yerler öğrendim.Doğayı korumak ve nesilden nesile aktarmak yönünden çok iyi bir etkinlik oldu

  Beğen

 10. Efsane bir proje, eğitim. Doğayı bize tanıtan sevdiren öğreten anlatan harika anlar yaşadık. Yanımızda olan uzman eğitmen ve profesörler sayesinde her an aklımıza takılan her soruya cevap bulabildik. Dolu doluydu. Birbirinden ayrı aktiviteler yerler gezdik keşfettik. Yaptığımız doğa yürüyüşleri müthişti. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

  Beğen

 11. Hiçbir haftami bu kadar dolu dolu gercirdigimi bilmiyorum. Yeni şeyler öğrenirken bir yandan da yeni yerler gezdim . Harika insanlar tanıdım, yeni arkadaşlar edindim, yeni bilgiler öğrendim. Bu projenin bana kattığı yeni değerler oldu. Başta Emine hocamız olmak üzere tüm profesörlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

  Beğen

 12. En başta böyle bir projenin bir parçası olduğum için çok büyük onur duydum. Alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından 1 hafta süreli eğitim aldık. Her eğitmenimiz bizimle teker teker ilgilendi. Yeri geldi bizimle arkadaş, yeri geldi ana-babamız olup sahip çıktılar. Yanlışını bildiğimiz bilgilerin doğrusunu öğrenip engin bilgiler edindik. Doğaya karşı bakış açımız değiştirerek ona savaş açmak yerine onunla bir bütün olarak yaşamayı öğrendik. Böyle projelerin sayısının artırılmasını ve teşvik edilmesi isterim.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: